DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj ofiarami wspieramy trwające prace przy nawierzchni kościoła.
  2. W środę uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.
  3. Za nami uroczystość i oktawa Bożego Ciała, oraz uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo się cieszę, że miały one tak godną i piękną oprawę. Kochani każda taka okoliczność to okazja, aby przyznać się do Jezusa i powiedzieć Jestem Chrześcijaninem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy swoją wiarę wyznają konkretnymi czynami. Przy tej okazji wielu osobom wyrażane są podziękowania. Chciałbym wyjątkowo nie wymieniać poszczególnych grup i wspólnot. Kochani! Wy jesteście w Kościele zawsze. Moje podziękowania kieruję do każdego, kto ozdobą obejścia, lub uczestnictwem w liturgii okazał miłość do Chrystusa Eucharystycznego, a teraz podąża za Nim już nie w Sakramencie utajonym, ale żyjącym i przemierzającym z nami drogi życia.
  4. Nowe miejsce tablicy ogłoszeń i intencji to narożnik między bramą kościoła i probostwa.
  5. W czwartek w naszym ośrodku zdrowia kolejna okazją do wykonania odpłatnych badań USG. Szczegóły w gablocie i w ośrodku zdrowia.
  6. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy wieczornej, a w niedziele po mszy o 11.30.
  7. Zdjęcie ilustrujące postępy prac wokół kościoła znajdziemy w zakładce Wydarzenia. Kościół w ciągu dnia pozostaje zamknięty. Wejście do świątyni jest możliwe dopiero wieczorem na mszę świętą.
  8. Na bocznym ołtarzu znajdziemy koperty na trwające prace budowlane.
  9. W zakrystii można zaopatrzyć się w Przewodnik Katolicki z ubiegłego tygodnia, gdzie odnajdziemy zdjęcia neoprezbiterów i wypowiedź jednego z nich – ks. Sławomira Rzepki. Jest też nowy numer oraz Gość Niedzielny. Cena 6 zł. Mały Gość w cenie 5 zł.
  10. Bóg zapłać:

– za przekazywane słodkie dla pracowników.

– za ofiary składane w kopertach i na tacę

– za prace wykonane dla naszej wspólnoty

– rodzinom z Niedźwiad, które w tym tygodniu posprzątały kościół i obejście.