I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczynamy okres adwentu, oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Jego słowa stanowi t.zw. aklamacja po przeistoczeniu „Wielka tajemnica wiary”, a przypominać nam o tym będzie nowy baner.
  2. Roraty od poniedziałku do piątku. W tym roku poznamy postać Prymasa Tysiąclecia – Stefana Wyszyńskiego – od 7 czerwca przyszłego roku nowego polskiego błogosławionego. Poznamy też adwentową piosenkę „Czekam”, . Zapraszam z lampionami. Po poniedziałkowych roratach spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 Godzina Święta z wystawionym Najświętszym Sakramentem i okazja do spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i starszej.
  4. Nie ma odwiedzin chorych z racji pierwszego piątku miesiąca. Do chorych, z sakramentami udam się przed świętami w piątek 20-go grudnia. Osoby spoza stałej listy proszę zgłaszać w biurze parafialnym.
  5. Spowiedź w pierwszy piątek dla uczniów szkoły podstawowej od godz. 17.00.
  6. W I sobotę miesiąca spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00, o 17.30 różaniec wynagradzający, a o 18.00 msza z rozważaniem tajemnicy różańca – nabożeństwo I sobót.
  7. W przyszłą niedzielę proszę, by jak tradycyjnie bywało w miesiącach zimowych wspomóc ofiarami na składkę wydatki na ogrzewanie kościoła.
  8. Przedświąteczna spowiedź parafialna będzie 20-go grudnia.
  9. W kościele można zaopatrywać się w wigilijne świece Caritas i opłatki wigilijne.
  10. Bóg zapłać za prace wykonane dla parafii: m.in. wykonanie wieńca adwentowego, zawieszenie baneru, rodzinom z Kołacina za posprzątanie kościoła.

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!