XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przed tygodniem składka gospodarcza wyniosła 2049,60. Bóg zapłać ofiarodawcom. Z tych pieniędzy zakupiłem m.in. farby do odmalowania wnętrz plebanii.
 2. Zapraszam do nowej lokalizacji biura parafialnego. Po wejściu głównymi drzwiami probostwa, kierujmy się już nie do drzwi na lewo, tylko na prawo. Zmiana miejsca podyktowana jest większą przestrzenią do dyspozycji wszystkich załatwiających tu sprawy.
 3. Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. rozpoczęło w naszej parafii dwanaścioro dzieci, a do bierzmowania dwudziestu kandydatów z siódmej klasy.
 4. Na posiedzeniu rady ekonomicznej m.in. rozmawialiśmy o planach remontowych na przyszły rok. Planowane są dwie inwestycje wiosną prace rewitalizacyjne placu miedzy świątynią a murem kościelnym. Jesienią natomiast jeżeli wystarczy finansów chciałbym odnowić mur probostwa. Jest w fatalnym stanie – miejscami pozapadane cegły, wypłukany cement spajający. Grozi on zawaleniem, dlatego decyzja o pracach idących w tym kierunku.
 5. Przy tej okazji chciałbym wspomnieć o zadłużeniu parafii za dotychczas wykonywane prace. Nie zawsze „od ręki” jest gotówka, by na bieżąco regulować zobowiązania. Ks. Stanisław wykonał ogrom prac, i to należy mocno podkreślić. Kosztowały one wiele wysiłku, energii, i co tu ukrywać: pieniędzy. Nie wszystkie należności zostały już spłacone, ale podejmujemy starania, by jak najszybciej spłacić powstałe zadłużenie.
 6. Parafianie pytają, kiedy pojawią się teksty na ekranach, które mniej więcej od połowy sierpnia są wyłączone. Jestem po rozmowie telefonicznej z panem, który instalował system multimedialny. Wina nie leży w sprzęcie, który został do niego wysłany i sprawdzony, lecz w instalacji u nas na miejscu – prawdopodobnie jakieś kable się rozłączyły. Są dwie możliwości zadziałania: może przyjechać specjalnie się tym zająć i obciąży nas kosztami dojazdu z okolic Krakowa, ale zaproponował również, że może zajrzeć do nas, kiedy będzie w regionie, bez obciążania parafii kosztami dojazdu, na co przystałem. Proszę więc o dwa tygodnie cierpliwości.
 7. W tym tygodniu we wtorek biuro parafialne nie będzie czynne.
 8. W środę msza zbiorowa z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. W niedzielę za tydzień w Chwałkowie suma odpustowa ku czci św. Michała Archanioła
 10. Przypominam nowy adres strony internetowej parafii:

www.mchy.archpoznan.pl

 1. Polecamy „Przewodnik Katolicki” oraz Gościa Niedzielnego.

 

 

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!